1% dla OSP

PRZEKAŻ 1% PODATKU

OSP w Pisarowcach jak co roku kieruje prośbę do wszystkich o wspólne zaangażowanie w kampanię „1% podatku na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych”. Apel kierujemy przede wszystkim do strażaków ochotników, działaczy oraz członków współdziałających i sympatyków OSP. Początek nowego roku to czas rozliczania podatków. Jest to okazja dla nas wszystkich do wsparcia OSP poprzez odpis na naszą rzecz 1% podatku dochodowego w rocznych zeznaniach podatkowych PIT.

Środki uzyskane z 1% wspomogą finansowo Ochotniczą Straż Pożarną w Pisarowcach.

Przypomnijmy:

• 1% to jedna setna części podatku dochodowego od osób fizycznych, którą podatnik może przekazać wskazanej przez siebie jednostce
  • 1% jest wskazaniem, że Urząd Skarbowy 1% podatku przekaże za pośrednictwem Związkowi OSP RP dla OSP w Pisarowcach 99% podatku przekaże do budżetu państwa.
  • 1% nie zwiększy Twoich zobowiązań wobec budżetu lub nie zmniejszy kwoty ewentualnego zwrotu podatku.
  • 1% podatku, który i tak płacisz, przekazany będzie do OSP w Pisarowcach zamiast do budżetu.
  • Jeśli nie wskażesz swojej jednostki, Twój 1% trafi do budżetu.
  • Jeśli sam nie wskażesz, komu przekazać 1% podatku, nikt nie zrobi tego za Ciebie.

Nasza kampania potrzebuje niewiele
1% – To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Wystarczy, że rozliczając podatek od dochodów, które uzyskaliśmy w ubiegłym roku w zeznaniu podatkowym wpiszemy:
We „WNIOSKU O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)”, który znajduje się na końcu każdego zeznania rocznego numer KRS: 0000116212.
UWAGA! Nie można pomylić się w numerze KRS, pomyłka oznacza nie złożenie wniosku.
W części “INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE”, wpiszemy „Cel szczegółowy 1%”.
Wystarczy podać skróconą nazwę jednostki: OSP w Pisarowcach Pisarowce 232, 38-530 Zarszyn

Jak wypełnić wniosek ?
Przykładowy wzór części zeznania podatkowego dotyczącego wniosku o przekazanie 1%:

My dajemy z siebie 100%, a prosimy tylko o 1%