Poszukiwania grzybiarza

W poniedziałek 26.10.2020 około godz. 19, zarząd Jednostki Operacyjno-Technicznej został poinformowany przez rodzinę, że zaginął starszy mieszkaniec naszej wsi. Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna około godz. 14, wyszedł z domu do lasu na grzybobranie. Kiedy nie wrócił, zaniepokojona rodzina powiadomiła Policję i OSP rozpoczynając poszukiwania.

Natychmiast po zgłoszeniu skontaktowano się z dyżurnymi KPP i PSP w Sanoku potwierdzając autentyczność zgłoszenia i uruchamiając systemy alarmowania Pisarowskich Strażaków. Ustalono, że punkt koncentracji sił i środków znajdować będzie się na terenie remizy OSP. Ponadto 7-osobowy zastęp udał się na rozpoznanie terenu z pierwszym patrolem Policji przybyłym na miejsce koncentracji.

Po przekazaniu rozpoznania przez Dowódcę Akcji z OSP w Pisarowcach dyżurny SKKP PSP w Sanoku podjął decyzję o zadysponowaniu na miejsce dodatkowych jednostek ochrony przeciwpożarowej w postaci: zastępu z JRG Sanok, OSP Nowosielce i OSP Niebieszczany. Równocześnie Dyżurny KPP w Sanoku zadysponował patrol policji z psem tropiącym oraz ratowników Grupy Bieszczadzkiej GOPR (Sekcja Sanok oraz Sekcja Dukla).

Łącznie w poszukiwaniach brało udział kilkadziesiąt osób, 5 quadów oraz 3 specjalnie szkolone psy. Szczęśliwie po około 2 godzinach poszukiwań mężczyzna został odnaleziony przez zespół złożony z 2 policjantów i 2 strażaków naszej jednostki. 86-latek siedział w przydrożnym rowie, przy drodze łączącej miejscowość Kostarowce z drogą krajową nr 28. Mężczyzna oświadczył, że gdy się ściemniało, stracił orientacje i nie mógł odnaleźć drogi do domu. Udało mu się jedynie dojść do drogi asfaltowej. 86-latek został przewieziony do domu, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna.

Dziękujemy wszystkim, za wzorową współpracę przy prowadzonych działaniach